Muži Regionální liga mužů - skupina 4 2017/2018

1:9
1:1, 0:3, 0:5
TJ Sokol Dvůr Králové nL
FbK Orlicko-Třebovsko

  • Regionální liga mužů - skupina 4, 1. kolo
  • sobota 14.10.2017 12:00
  • ASVA Jaroměř

Reportáž k utkání

V prvním utkání čekal na Orlicko-Třebovsko stálý účastník soutěže ze Dvora Králové. Dle papírových předpokladů se mělo jednat o velmi vyrovnané střetnutí. Posílený lokální celek však již od začátku zcela ovládal hru. První branky se však ujal tým ze Dvora, který v 3. minutě otevřel skóre. Od té doby se sypaly góly pouze do jeho sítě.

Vyrovnáno bylo ve 12. minutě, když se v roli střelce prosadil bývalý prvoligový hráč Martin Junek. První třetina skončila nakonec smírně 1:1. Tu následující však opanoval tým z Orlického regionu. Po trefách Petráže, Junka a Chasáka se na jejím konci skóre zastavilo na stavu 1:3.

„Po mírně nervózním začátku jsme se postupně dostávali do našeho klasického tempa. Dařili se nám především kombinace po středu hřiště. Díky tomu jsme ve druhé třetině odskočili do rozhodujícího vedení, které jsme si již nenechali vzít,“ popisuje trenér mužů, Ondřej Syrový. Dalších pět gólů v poslední periodě upravily výsledek na konečných 1:9 pro Orlicko-Třebovsko

Proti matadorům z Pardubic

Bahník, Šťastný nebo Cibere. Bývalí hráči extraligového Sokolu Pardubic si nyní užívají florbalu v nižší lize. Orlicko tak čekal ostrý test. I přes zvučná jména se lokální tým neztratil a vyrovnaná partie trvala až do samotného konce.

Po dlouhých prvních minutách, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, se prosadil Tomáš Kubíček z Pardubic. Stav 0:1 vydržel až do konce první třetiny. „K zápasu jsme přistoupili se zcela odlišnou taktikou než do toho prvního. Chtěli jsme spíše vyčkávat na otevřená okénka v Pardubické obraně. To se nám nakonec třikrát podařilo, bohužel dva laciné góly nás stály ještě hezčí výsledek,“ doplňuje nový kapitán týmu OT, David Petráž.

Za Orlicko - Třebovsko se poprvé v zápase trefil mladíček Jan Horák, kterému se podařilo snížit na 1:2. Následovaly však dva slepené góly Pardubic. Ty se nakonec ukázaly jako rozhodující. Ve 38. minutě se podařilo po skvěle umístěné střele snížit Petrašovi, ovšem Chasákova trefa přišla moc pozdě. Výsledková tabule po závěrečné siréně ukazovala na 3:4, což pro OT znamenalo první prohru v sezóně.

Autor článku: Richard Mužátko


SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018