Starší žáci  |  18. listopad 2018

Starší žáci poprvé doma

Starší žáci poprvé doma

V neděli 11.11.2018 se tým starších žáků "MODŘÍ" mohl poprvé představit před domácím publikem a tato letošní premiéra se vydařila na jedničku. Postupným zlepšováním výkonu vyhrál druhý koš a potvrdil tak aktuální stoupající výkonnost.

FbK Orlicko-Třebovsko modří – KM automatik FBK Jičín 3:2 (1:1)

S týmem z Jičína se nám pokaždé daří odehrát kvalitní utkání a i v tomto případě tomu nebylo jinak. Hra se přelévala z jednoho konce na druhý a vše bylo ve vysokém tempu. Hráči z Jičína vynikají kvalitní individuální technikou, ale naši kluci výborným pohybem vše pohlídali. Po úvodním gólu se dostali hosté do vedení, ale dvěma góly postupně otočil zápas Lukáš Říha. V polovině utkání jsme dokonce ubránili oslabení tři na pět a v závěru rozhodl Štěpán Šmétka.

FbK Orlicko-Třebovsko modří – TJ Sokol Dvůr Králové nL 5:2 (1:3)

Vstup do tohoto utkání se nám náramně vydařil a již ve třetí minutě jsme vedli 3:0. Soupeř se do hry moc nedostal a zbytek v pohodě pochytal brankář Jonáš Svoboda. Druhou polovinu jsme se snažili hrát také aktivně, ale opět nás zabrzdily chyby, které znamenaly oslabení tři na pět. Soupeř jedno toto oslabení proměnil v branku. Stále zápas nebyl rozhodnutý. Vše ale ukončil Luboš Kovář, který za asistence Michala Břeně stanovil skóre na konečných 5:2.

FbK Orlicko-Třebovsko modří – FbC Hradec Králové B 2:2 (1:1)

Tým Hradce Králové patří mezi velmi kvalitní soupeře a hra tomu odpovídala. Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, kde se střídaly velmi zdařilé akce s momenty chyb na obou stranách. Protože se ani jednomu týmu nepodařilo akce ve větší míře proměnit, utkání skončilo remízou 2:2. 

FbK Orlicko-Třebovsko modří – FBC Trutnov (DTJ) 2:1 (1:0)

Poslední utkání dne nakonec patřilo souboji o celkové vítězství v tomto turnaji. Naši kluci chtěli opravdu vyhrát a bylo to vidět na každém kroku a akci. Nám se opět podařil vstup do utkání a Lukáš Říha (Radim Tosecký) již ve 26. sekundě posunul náš tým do vedení. Nasazení bylo cítit na obou stranách, ale do konce první poloviny se již stav nezměnil. Druhá polovina byla opět velmi aktivní a brankáři se opravdu nenudili. Soupeř v čase 15:16 neproměnil trestné střílení, ale v 16:38 se již nemýlil a vstřelil branku. A tak se začínalo od začátku. Naši aktivitu dokázal proměnit krásným gólem Štěpán Šmétka (Václav Sýkora) a opět jsme se přiblížili vítězství. 
Závěr byl opět dramatický. Nejdříve jsme šli do oslabení za příliš mnoho hráčů ve hře, ale naše protiútoky vyústily v trestné střílení, které se bohužel nepodařilo proměnit. V závěru jsme dokonce hráli v oslabení tři na pět, ale ani tento fakt již skóre nijak nezměnil. 

Komentář trenéra: „Kluci předvedli letos svůj nejlepší výkon a je vidět, že se postupně tým tvoří a zlepšuje. Dokázali, že mohou porazit týmy z druhého koše. Z pohledu trenéra je určitě příslibem herní projev, protože se poprvé objevily ve hře prvky, na kterých od začátku sezóny pracujeme. Věříme, že se postupně do druhého koše vrátíme a tento turnaj nám tuto tendenci potvrdil. Doufám, že nás nezastaví nemoci a zranění, které nás od začátku roku provázejí.“

By Josef Ludvíček 

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018