Starší žáci  |  15. listopad 2018

Strži bílí vezou z Rokytnice jednu výhru

Strži bílí vezou z Rokytnice jednu výhru

Na svatého Martina mladší tým stržů bojoval v Rokytnici v Orlických horách. Po dvou prohrách ve skupině jsme se v posledním zápase utkali, letos už potřetí, s týmem mladších žáků z Holic.

FbK Orlicko-Třebovsko bílí – TJ Lanškroun  3:9 (1:7, 2:2)

Draci Lanškroun, to byl pro nás neznámý soupeř. Výšková převaha byla znatelná ihned na úvodním buly, ale toho se kluci nezalekli a zásluhou Kuby Šmída jsme vstřelili úvodní branku. Poté převzal otěže zápasu soupeř a dokázal jednoznačně otočit výsledek zápasu ve svůj prospěch. Až v závěru zápasu jsme snížili skóre dvěma brankami během 30 sekund. To už bylo z naší strany bohužel vše a soupeř už jen upravil skóre na konečných 3:9.

Branky: 0:15 Šmíd (Dostál), 19:52 Hubálek, 20:17 Borovička (Šmíd)

FBK Piráti Sokol Chrudim – FbK Orlicko-Třebovsko bílí  7:2 (2:0, 5:2)

S piráty z Chrudimi to byl od začátku pomalý zápas. My jsme byli o něco aktivnější, pouze jsme nedokázali prolomit chrudimskou obranu. Tvrdý direkt nám soupeř zasadil na konci první půle, kdy vsítil gól 2 vteřiny před koncem. V druhé půli se nám přestalo dařit, trochu otevřeli obranu a dopláceli na drobné chyby, které soupeř tvrdě trestal. Výsledek zápasu je trochu přísný vzhledem k naší předvedené hře.

Branky: 14:27 Šmíd (Borovička), 19:37 Šmíd (Dostál)

FbK Orlicko-Třebovsko bílí – DDM Holice B-MŽ  9:2 (6:1, 3:1)

Po 5-ti zápasové pauze nás opět čekali florbalisté Holic. Soupeře jsme již znali, a tak na ně byla taktika jasná. Vlítnout na ně hned od první minuty, a to se nám také náramně povedlo. Do 4. minuty zápasu jsme vedli už 4:0, a soupeř musel zareagovat time-outem. S průběhem zápasu se soupeř zkoncentroval v obraně, a už nás nepouštěl tak často do vyložených šancí. Zápas jsme však měli pevně pod kontrolou a soustředěným výkonem ho dovedli do zaslouženého vítězného konce.

Branky: 0:51 Šmíd, 1:25 Kulhavý (Filip), 2:28 Šmíd (Borovička), 3:42 Borovička, 6:25 Dostál (Hubálek), 11:24 Nádeníková (Filip), 12:32 Šmíd (Dostál), 19:42 Hubálek, 23:36 Dušek

Komentář trenéra: „Los nám na tento turnaj přichystal ve skupinové fázi oba soupeře z vyššího koše. Narozdíl od předchozích turnajů se toho kluci nezalekli a šli do všech soubojů naplno. V útoku se nám dařilo kombinovat, a také zakončit tyto akce gólem. V obraně už je to horší, často doplácíme na rychlé brejkové situace, a na to, že se útočníci pomalu vracejí. To určitě zlepšíme na domácí turnaj, který se bude konat v neděli 25.11., a budeme rádi, když přijdete kluky podpořit!“

By Petr Stolín 

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018