Starší žáci  |   9. duben 2018

Starší žáci zakončili sezónu

Starší žáci zakončili sezónu

Nedělní den 8.4. strávili starší žáci bojem ve třetím koši v hradeckých Kuklenách. Jednalo se o poslední turnaj sezóny. Setkali se se soupeři, se kterými letos ještě nehráli a zápasy byly neočekávaně vyrovnané. Po bojích ve skupině se Sokolem Pardubice C a FBC Trutnov, jsme se utkali o první místo s týmem FbK TJ Svitavy.

FbK Orlicko-Třebovsko  –  Sokol Pardubice C

3:4

V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu z Pardubic, složeného především z mladších žáků ročníku 2005. Kluci dostali před zápasem pokyny, že musí do zápasu vletět a hlavně nesmí nic podcenit. To se nám první polovinu první třetiny dařilo, kdy Kuba Ludvíček vstřelil první branku. Pak hráči z Pardubic začali více napadat, zdvojovat nás, rychle vyrovnali a na nás padla nervozita. Škoda, že se nepodařilo využít několika gólových šancí při našem oslabení. Do vedení 2:1 náš tým ještě poslal Matouš Neugebauer, ale ani to nestačilo. Stále jsme však drželi krok a tři minuty před koncem vyrovnali skóre na 3:3. V samotném závěru zápasu jsme hrubě chybovali před brankou, soupeř se dostal do vedení, které jsme přes závěrečný tlak nedokázali smazat. Byl to velice vyrovnaný boj, ale naše kluky svazovala nervozita.

FbK Orlicko-Třebovsko  –  FBC Trutnov

6:3

Do druhého zápasu jsme se chtěli hlavně poučit z chyb v prvním zápase. Přesto byl začátek utkání z naší strany nervózní a záhy jsme obdrželi první gól. My ale nesložili zbraně, a o skóre jsme se dlouho se soupeřem přetahovali. Ještě v desáté minutě jsme rovnali nepříznivý stav 1:2. Až druhá polovina přinesla z naší strany gólový příděl a postupně jsem se dostali do vedení 6:2. Mezi střelci byli Lukáš Říha, David Král, Tomáš Martinásek, ale především Ondra Hamerník, který vybojoval hattrick. Z naší strany to byl povedený zápas a kluci se konečně dostali do herní pohody.

FbK Orlicko-Třebovsko  –  FbK TJ Svitavy

4:5

Do finálového zápasu jsme se probojovali díky lepšímu skóre ve skupině. Tento zápas byl o to zajímavější, protože kluci měli mezi řadami soupeře mnoho kamarádů z regionálních výběrů. A tak k zápasu i přistoupili. Bojovali jsme o každý míček na hřišti, a skóre se opět přelévalo z jedné strany na druhou. Náš tým držel skvělými zákroky brankář Matyáš Kopecký nejen v tomto zápase, ale po celý turnaj. Přesto se svitavským podařilo trefit v polovině druhé třetiny krásnou střelou šibenici naší branky. Od té chvíle pouze bránili a my bušili do jejich obrany neustálými útoky. Šancí na vyrovnání jsme měli poměrně dost, ale žádná síťku nerozvlnila. Vyrovnat se nám nepovedlo, a tak jsme turnaj zakončili celkově druhým místem. Spokojenost byla především z dobře odehraného utkání, které nemohlo nechat v klidu žádného diváka. Za střelce se opět prosadil dvěma góly Ondra Hamerník a další přidali Lukáš Říha a Kuba Ludvíček.


Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018