Dorostenky  |   5. říjen 2017

Dorostenky na první lize v Jičíně


Poslední zářijovou sobotu se tým dorostenek vydal na svou první ligu v letošní sezóně do Jičína, kde se utkal s celky ze Skutče a Jičína. V počtu deseti hráček se holkám podařilo vybojovat 3 body do tabulky soutěže.

FbC Skuteč  -  FbK Orlicko-Třebovsko  

2:5  (1:0, 1:4, 0:1)
Tým ze Skutče pro nás byl novým a neznámým soupeřem, ale na zápas po dlouhé letní pauze se holky těšily a byly odhodlané přivést domů nějaké body. I přes to, že soupeřky přijely v malém počtu 6+1 pro nás zápas v prvních minutách nebyl vůbec jednoduchý. Holky ze Skutče hrály spíše defenzivně a pro nás bylo velice obtížné dát zápas do pohybu. V druhé minutě se dostal balonek za záda Veronice Šmajzrové, která chytala svůj první zápas. V nadcházející třetině se podařilo zvýšit soupeřkám na 2:0.  Po tomto gólu se hra začínala zrychlovat a po dvou vydařených akcích Veroniky Fárníkové a Ivy Čečotkové se nám podařilo vyrovnat.  Když se zápas dostal do našeho tempa, podařilo se Kátě Nádeníkové dvěma brankami navýšit skóre a konečný stav na 2:5 ještě upravila přesnou střelou Radka Pavlásková.
Branky: 20:15 Fárníková (Čečotková), 21:48 Čečotková (Fárníková), 22:27 Nádeníková (bez asistence), 25:18 Nádeníková (Fárníková), 32:47 Pavlásková (Rudová)
vyloučení: 0:0

FbK Orlicko-Třebovsko  -  KM automatik FBK Jičín

4:7  (1:1, 2:3, 1:3)
Ve druhém zápase se proti nám postavily pořádající hráčky z Jičína. Věděly jsme, že to nebude lehký zápas, ale i přesto jsme do zápasu šly s chutí. Hra byla v rychlém tempu hned od prvních vteřin, kdy se podařilo soupeřkám vstřelit první gól. Dlouhou dobu obě golmanky držely svůj tým a žádný balonek za záda nepustily. Až na konci třetiny se podařilo Verče Fárníkové vyrovnat a tím nám zajistila „vstup s čistým štítem“ do druhé třetiny. V této třetině na obou stranách proběhlo vyloučení a oba týmy svou přesilovou hru využily a proměnily v gól. Po druhé třetině holky z Jičína vedly pouze o jednu branku. Avšak třetí třetina patřila více soupeřkám, kdy se jim podařilo vsítit tři balonky za záda naší druhé golmanky Abigail. I když konečný výsledek vypadá jednoznačně, herně tomu tak určitě nebylo.
Branky: 13:01 Fárníková (bez asistence), 21:29 Šmajzrová (Nádeníková), 23:20 Šmajzrová (Blažková D.), 38:35 Čečotková (Rudová)
vyloučení: 1:1, využití: 1:1

Hodnocení trenéra: „I když se holkám první třetina prvního zápasu vůbec nepodařila, celý turnaj hodnotním velmi kladně. Jsem ráda, že se holky nebály jít do soubojů jeden na jednoho a tyto souboje  zakončit gólem.“

Komentář Ivy Čečotkové: „Konečně začínáme hrát jako tým, komunikujeme spolu na hřišti, nahráváme si a hlavně střílíme. Myslím si, že pro diváky to mohl být dobrý florbal“.SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018