Starší žáci  |  10. únor 2018

Starší žáci se snažili udržet v prvním koši

Starší žáci se snažili udržet v prvním koši

Dne 4.2. se tým starších žáků vydal do Předměřic nad Labem odehrát zápasy v nejvyšším koši. I přes kvalitní výkony kluků tým bohužel podlehl celkům z Hradce Králové, Náchoda a Pardubic.

FbC Hradec Králové „B“ – FbK Orlicko-Třebovsko

5:2 (2:0,3:2)

S týmem z Hradce „B“ jsme se letos ještě nepotkali. Do zápasu jsme tedy nastoupili plní očekávání, co soupeř předvede. Hned na začátku se ukázalo, že má tým Hradce pár šikovných kluků, na které je třeba si dávat pozor. Bohužel jsme nebyli důslední a ve čtvrté minutě nám v síti skončil balonek. Byla to velice jednoduchá střela s dorážkou ve velkém brankovišti. V sedmé minutě se stalo úplně to samé. Ve druhé polovině zápasu se nám ze začátku též moc nedařilo. Gól jsme dostali hned 50 sekund po zaznění píšťalky a to se nám moc nelíbilo. Petr Minář dostal přihrávku od Jiřího Vaňouse, přeběhl hřiště a proměnil. Druhý gól jsme přidali v desáté minutě a do posledních chvil jsme doufali, že zápas otočíme. Pak ale přišlo na řadu ono šikovné duo z Hradce a pěknou akcí si vítězství pojistili.

Branky: 13:31 Minář (Vaňous), 21:46 Hamerník (Holub)
Vyloučení: 0:0

FbK Orlicko-Třebovsko – Florbal Primátor Náchod

0:7 (0:4,0:3)

Náchodu se naši kluci obávali. Tento tým je první v tabulce a už od začátku potvrzoval své kvality. Také jsme si všimli talentů na soupisce a snažili se je zastavit. Bohužel marně. Kapitán soupeře figuroval u všech gólových situací, ať už samotným vsítěním nebo asistencí. Nám se takovýto výkon nepovedl, a proto jsme prohráli s takovým gólovým výsledkem.

Vyloučení: 1:0

FbK Orlicko-Třebovsko – Sokol Pardubice „B“

1:6 (0:2,1:4)

Pardubice už jsme znali z předchozích turnajů. Věděli jsme, že hrají na podobné úrovni jako my a věřili jsme v naše vítězství. Napříč našim představám se zápas odehrál úplně jinak. Po první polovině jsme prohrávali o dva góly i přesto, že náš florbal na začátku vůbec nebyl špatný. Na aktivitě kluků se podepsaly dlouhé pauzy mezi zápasy a pořádně se nám nedařilo dostat se do tempa. V druhé polovině jsme trápili podobně. Jednu branku se podařilo dát ve třetí minutě druhé poloviny Lukášovi Říhovi po dorážce střely Jiřího Vaňouse. Bohužel už jsme vstřelení branky neopakovali.

Branky: 14:44 Říha (Vaňous)
Vyloučení: 0:2

Hodnocení trenéra: „Kluci za mě hráli velice dobře. Do prvního koše chodíme hrát velice těžké zápasy a hodnotíme především posuny kluků v samotné hře než výsledky. Přestávky mezi zápasy jsou i pro nás, pro trenéry, velice dlouhé a přáli bychom si menší změnu v košovém systému. Jsem rád, že kluci šli do zápasů naplno a nic nevzdávali.“

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018