Muži  |  29. leden 2018

První výhra v domácím prostředí

První výhra v domácím prostředí

Sobota byla pro Českou republiku zatím nejvýznamnějším dnem v tomto roce. Nejen že se volila nová hlava státu, ale také se naši muži na českotřebovských palubovkách setkali s Náchodem B. Oproti minulému týdnu, kdy se nepovedl zápas s Letohradem, hráči potěšili domácí publikum a doma ubránili všechny tři body.

Snaha odčinit porážku byla na mužích vidět už při vstupu do utkání. Rychlé tempo a nasazení přinesly dva brzké góly. Ve 2. minutě se krásnou individuální akcí uvolnil šikula Tomáš Langer a jako na stříbrném podnose naservíroval Pavlu Petrašovi možnost vsítit. Nedalo se minout. 1:0. Poté se od levého mantinelu prosadil sváteční střelec Richard Mužátko, když doslova vymetl pavučiny ze soupeřovy brány. 2:0. Do konce třetiny se ještě Náchodu podařilo využít přesilovku. 2:1.

Ve druhé periodě se mírně ubralo na kvalitě předváděné hry a obě mužstva se spíše přetahovala o střední pásmo. I přesto se síť rozvlnila celkem třikrát. Za OT se trefil znovu Petraš a po něm dotlačil míček do branky Martin Junek. Skóre na konci třetiny 4:2. „Zbytečná vyloučení nám trochu sebrala vítr z plachet. Míček jsme sice neustále drželi na svých hokejkách, soupeřova golmana jsme ale příliš neohrožovali,“ komentoval kapitán týmu David Petráž.

A právě on na začátku poslední části rozhodl o výhře domácích. Svým tradičním výběhem na střed hřiště a přesnou střelou k tyči zvýšil na 5:2. Náchod B se nicméně nehodlal vzdát a do konce utkání ještě snížil na 5:4. „Bylo to opravdu vydřené vítězství, stále zde byly pasáže, kdy jsem byl jako na trní. Je hodně co zlepšovat,“ doplňuje po zápase s úlevou trenér Ondřej Syrový.

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018