Klubové akce  |  27. září 2017

Florbalové soustředění v Rokytnici v Orlických horách 2017

Florbalové soustředění v Rokytnici v Orlických horách 2017

Stejně jako každý rok, tak i letos se konalo letní soustředění našeho klubu v Rokytnici v Orlických horách. Jak je již zvykem, první srpnový týden se nadšenci z našeho klubu přesunuli do tohoto krásného města na úpatí Orlických hor, kde se za týden snaží nabrat co nejvíce dovedností ve skvělé týmové atmosféře. Tento rok se o 43 nadšených florbalistů staralo dohromady 10 našich nejlepších trenérů.

V letošním ročníku proběhlo pár změn, největší se týkala délky soustředění, které bylo letos poprvé a o něco kratší. Počínaje nedělí 30. července, kdy jsme se v 10 hodin ráno všichni sešli v areálu rokytnické školy, odkud se jednotlivé tréninkové skupiny rozprchly po městě do svých ubytování, aby se připravily na oběd. Po vydatné stravě následovaly dva tréninky a poté ještě jeden po večeři, který zakončil první den soustředění.
Druhý den totiž čekal všechny hráče i hráčky asi ten nejnáročnější program, od rána až do večera se pondělí neslo v duchu tréninků, kterých jsme za celý den stihli dohromady pět. Po takovéto super makačce si všichni rádi večer oddychli v sauně, kterou zde máme k dispozici. V úterý na všechny účastníky čekalo první překvapení v podobě výletu do Říček v Orlických horách, kde se všichni podívali do zdejšího lanového parku a poté pro ně byl připraven orientační běh po okolí dolní stanice lanovky. Všichni jsme se ze skvělého výletu vrátili na večeři a poté znovu získanou energii využili na večerním tréninku, který byl díky odpolednímu rozptýlení opět plný nadšení a všichni tak zapomněli na únavu.

Na středečním programu byli opět hlavně tréninky, tentokrát v lehce jednodušším duchu s pomocí Lenky Ludvíčkové, která přijela mladším sportovcům ukázat Aerobic. Velikou středeční událostí byly narozeniny Adama Jebouska, které jsme s ním oslavili. Ve čtvrtek přišlo pro všechny to největší překvapení. Od rána až do pozdních odpoledních hodin k nám dorazili dva extraligoví hráči, Radek Valeš a Prokop Ferdan, hrající za tým FBC Liberec. Ti se po celou dobu postupně věnovali všem tréninkovým skupinám a předávali jim své zkušenosti. Na všech bylo vidět, jak hltají každé jejich slovo a snaží se co nejvíce přiučit, také když přišlo na diskuzi, otázky se na ně hrnuly ze všech stran. Po autogramiádě a takovém zážitku se zbytek dne nesl v euforické atmosféře.

Poslední den, pátek 4.8., jsme si všichni užili společným turnajem, kde si všichni podle jejich slov ‘'pořádně zahráli ‘’. V podvečerních hodinách se postupně všichni rozjeli do svých domovů plni dojmů, zážitků a hlavně také únavy, která k soustředění bezesporu patří.

Myslím si, že mluvím za všechny, když Vám řeknu, že jsme si to letos skvěle užili, zažili mnoho zábavy i dřiny a hlavně, vytvořili mezi sebou nové kamarády. Celkově se teambuilding velice povedl a my už teď v nastupující ligové sezóně můžeme začít čerpat jak z nabytých fyzických dovedností, tak právě i týmu, který se povedlo tak skvěle vytvořit.

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018