Muži  |  23. leden 2018

Mužům se premiéra v domácí hale nepovedla podle představ

Mužům se premiéra v domácí hale nepovedla podle představ

Muži FbK OT odehráli v sobotu 20. ledna 2018 historicky první zápas v ryze domácím prostředí. V nově otevřené českotřebovské sportovní hale Na Skalce hostili FBC LETOHRAD Orel Orlice. Premiéra se ale bohužel z pohledu OT úplně nezdařila.

I když byl od začátku zápas velice vyrovnaný, gólově efektivnější byl Letohrad, Orlicko-Třebovsku se naopak jasné šance proměňovat příliš nedařilo. Hra byla od počátku z obou stran důrazná a prvních 10 minut se nedokázal gólově prosadit ani jeden z týmů. Skóre v přečíslení dva na jednoho otevřel v jedenácté minutě letohradský Vojtěch Marek po asistenci Jana Skalického.

Více branek už v první třetině nepadlo, ale hned na začátku té druhé dokázal letohradský Daniel Baláš zvýšit na 2:0. I když orlickotřebovští drželi míček na svých hokejkách více, nedokázali si vytvořit mnoho vyložených šancí. Letohradští velice dobře bránili a téměř všechny střely se otiskávaly na skvěle blokujících obráncích, případně je zastavoval brankář Letohradu Jan Moravec. Na konci druhé třetiny se ale po samostatném průniku přece jen trefil Martin Junek a Orlicko-Třebovsko tak snížilo ztrátu na 1:2. Letohradští se do velkých kombinací nehrnuli a útočníci hrozili především z rychlých protiútoků, které se jim často dařily. 

Ve 37. minutě tak po asistenci Davida Lauterbacha dostal míček za záda jinak dobře chytajícího Aubuse Matouš Hrdina a Letohrad opět vedl o dvě branky. Dle klasického sportovního pořekadla “nedáš-dostaneš”, se v poslední třetině po pěkné, leč neúspěšné kombinaci OT, znovu prosadil Letohrad a zvýšil už na 4:1. Naději pro Orlicko-Třebovské muže ještě necelých osm minut před koncem vykřesal Horák, který dorazil Petrážovu dorážku. Vzápětí ještě dostalo OT po hbitém průniku Dědka možnost trestného střílení a tím šanci vstřelit kontaktní branku. Nájezd se však Martinu Junkovi proměnit nepodařilo a v následující přesilové hře, kdy už Orlicko-Třebovsko muselo vsadit “all-in”, ještě za Letohrad trestal z dalšího protiútoku výborně hrající Jak Skalický. Na tabuli se tak rozsvítilo skóre 5:2. Posledním hřebíčkem pro OT, které už nemělo co ztratit, byl ještě gól do prázdné branky půl minuty před koncem.

“Vůbec jsme neplnili pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Taky nás asi lehce svazovala myšlenka, že se chceme před diváky v nové hale předvést. Věřím, že příští sobotu si reputaci vylepšíme,” komentoval výkon svého mužstva trenér Orlicko-Třebovska Ondřej Syrový. 

V sobotu 27. ledna 2018 se orlickotřebovští znovu v 16 hodin představí v nové hale, kde se pokusí ukořistit 3 body proti mužstvu Florbal Primátor Náchod B. Tímto vás srdečně zveme a budeme rádi za vaši podporu!

FBC LETOHRAD Orel Orlice – FbK Orlicko-Třebovsko 6:2 (1:0, 1:1, 4:1)
Branky a asistence OT: 11:00 Martin Junek, 12:15 Jan Horák (David Petráž)
Sestava OT: Aubus, Hrdlička – Mužátko, Dědek, Horák P., Dryml – Junek, Petráž, Horák J., Tesař Š., Langer, John, Petraš, Pinkas.

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018