Muži  |  22. září 2017

Účinkování FbK Orlicka – Třebovska v poháru zastavilo prvoligové Brno

Účinkování FbK Orlicka – Třebovska v poháru zastavilo prvoligové Brno

26.8. se tým mužů FbK Orlicka – Třebovska vydal na Vysočinu odehrát čtyři zápasy prvního kola Poháru ČFbU. Místní klub se této soutěže účastnil po dlouhých letech. Letošní ročník navíc muži brali spíše jako soustředění a možnost, jak utužit staronový kolektiv. I přes nízké ambice však tým z druhého místa postoupil do dalšího kola, kde na ně čekal Hattrick Brno. Tento silný soupeř minulý rok sváděl souboje o postup do Extraligy.

První kolo poháru se tradičně odehrává celý víkend a hraje se klasickým turnajovým systémem. Pět mužstev, každý s každým a nakonec čtyři postupující. Ve dnech 26. – 27.8. se tak proti sobě utkaly týmy FbK Orlicka – Třebovska, FBC Letohradu, FBC Peaksportu Litomyšl, 1. FC Rokytnice v Orlických horách a domácího TJ Sokolu Havlíčkův Brod Erupting Dragons. 

„I když jsme brali pohár spíše jako soustředění, odjížděli jsme na místo velmi natěšení. Během léta se nám podařilo dát dohromady sestavu kluků, kteří ihned utvořili skvělou partu. Vlastně pokračujeme v nastaveném trendu z minulého roku, kdy jsme s přehledem ovládli Pardubickou ligu. Jsem rád, že nás do nové sezóny posílili zkušení hráči jako Martin Junek a David Petráž. Navíc se z hostování vrátil Honza Horák,“ rozplývá se trenér mužstva, Ondřej Syrový. 

První kolo s přehledem

V sobotu kolem poledne se tým mužů utkal s druholigovými Erupting Dragons. Zřejmě oslabený domácí tým nepředváděl pohlednou hru a Orlicko – Třebovsko se postupně ujímalo vedení. Po menších chybách v obraně se však skóre zastavilo na smírných 4:4. Ve druhém zápase OT naplnilo roli favorita a výsledkem 12:2 vyprovodilo z palubovky nový tým z Rokytnice v Orlických horách. 

V dobré náladě se večer vydal tým mužů poznávat krásy města, kde kdysi působil i známý vědec a spisovatel Vilém Kurz. Cílem bylo načerpat novou energii do nedělních bojů. A podařilo se. Tradičního rivala z Letohradu porazil tým mužů 5:1. První prohru si pro ně přichystal už tradičně silný soupeř z Litomyšle. Vyrovnaný zápas nakonec skončil 2:3. 

„Turnaj zcela naplnil má očekávání. Tým se ještě více poznal, a především v sobotu večer spolu kluci zažili spoustu nevšedních příběhů. Skvělé výkony a výsledky byly jen pomyslnou třešničkou na sladkém dortu,“ vysvětluje Ondřej Syrový. 

Setkání s prvoligovými 

Krutý los přiřkl Orlicku nečekaného a silného soupeře již do druhého kola. FBŠ Hattrick Brno pravidelně okupuje přední příčky ve své soutěži. A bylo to znát již od prvního okamžiku. Vytrvalý tlak a přesné kombinace honily domácí hráče po palubovce. Jejich urputnost však nenechala soupeře odskočit do nějakého většího vedení. 

Skvělá obrana, silná brankářská dvojice a šikovní útočníci. Díky tomu OT udrželo alespoň výsledkově krok a podlehlo pouze 3:7. Za domácí tým se nejprve prosadila nová posila z Pardubic. Martin Junek si sám vybojoval faul a trestné střílení proměnil stylem, který se zapíše do florbalových análů. „Nařízeno trestné střílení – Martin Junek až neuvěřitelně nádherně proměňuje,“ dodává on-line přenos na stránkách Českého florbalu. 

Mezi střelce se ještě následně zapsali mladíci Patrik Jurco a Tomáš Langer. Před skvělou kulisou 83 diváků se odehrál velmi pohledný florbal, který musel bavit každého z nich. Tým mužů z Orlicka – Třebovska ukázal, že je plně připravený na následující sezónu v Regionální lize. Na první zápas se můžeme těšit již 14.10.

Autor článku: Richard Mužátko

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018