Starší žáci  |   5. březen 2019

Strži “MODŘÍ” si vyrazili zastřílet do Rtyně v Podkrkonoší


V neděli 3.3.2019 jsme vyrazili do Rtyně sehrát jeden z posledních turnajů v letošní sezóně. Postupně jsme se setkali ve 4. koši s týmy Lanškrouna, Holic, domácí Rtyně a SIONu Hradec Králové. Věděli jsme, že nic nebude zadarmo a o to více jsme si šli napravit reputaci z minulého turnaje, kde se nám střelecky nedařilo.

FbK Orlicko-Třebovsko Modří - TJ Lanškroun 10:2 (5:2)

Po rozcvičení nás čekal první zápas proti Lanškrounu, nikdo jsme nevěděli, co od nich můžeme očekávat. To se nám potvrdilo po prvních 11 sekundách, kdy nahození útočníka spadlo do naší branky. Tato branka nás nakopla k velké střelecké aktivitě. Během pár sekund jsme vyrovnali a vzali na sebe otěže hry, kdy jsme Lanškroun téměř k ničemu nepustili a postupně jsme si navyšovali náskok. V první polovině jsme si zahráli přesilovku, ve které jsme zvyšovali už na 4:1. Lanškrounu se ale podařilo korigovat na 4:2, ovšem bylo to to poslední, co zvládli. Ačkoliv jsme z kraje druhé části hráli v oslabení, podařilo se nám později vstřelit dalších 5 branek a ukončit zápas za stavu 10:2.

Branky a asistence: 1:00 Václav Sýkora (Adam Borovička), 1:28 Matěj Matoušek (Luboš Kovář), 1:57 Filip Šalda (Václav Sýkora), 4:19 PP Filip Šalda (Štěpán Šmétka), 9:19 Lukáš Říha (Štěpán Šmétka), 12:15 OSL Václav Sýkora (Filip Šalda), 14:05 Aleš Kulhavý (Vojtěch Štantejský), 18:03 Luboš Kovář (Václav Sýkora), 18:11 Štěpán Šmétka (Michal Břeň), 19:45 Luboš Kovář (Jiří Vaňous)

DDM Holice A - FbK Orlicko-Třebovsko Modří 1:7 (0:4)

Po prvním úspěšném zápase jsme vstoupili do zápasu s dalším soupeřem, který je velice nevyzpytatelný. Během první minuty jsme sice dokázali vstřelit branku díky Lukášovi Říhovi, poté nám soupeř udělal malé problémy, které vyřešil Matyáš Kopecký. Soupeř měl dobrý pohyb ve středu hřiště a dělalo nám problém projít k brance. Do konce první půlky jsme se trefili ještě dvakrát zásluhou Jirky Vaňouse a Filipa Šaldy. Ihned po začátku druhé půlky jsme dostali branku, když jsme polevili v koncentraci. Naštěstí nás tento obdržený gól probudil, a během minuty jsme opět odskočili soupeři na rozdíl čtyř branek. Pokračovali jsme v nastoleném tempu, a ačkoliv nás Holice dokázali také pozlobit, v 17. minutě Adam Borovička našel nádhernou “zadovkou” Vojtu Štantejského, který zvyšoval na 6:1 z našeho pohledu. Na konci zápasu dokonal hattrick náš kapitán Jiří Vaňous dalekonosnou střelou z půlky.

Branky a Asistence: 0:25 Lukáš Říha (Jiří Vaňous), 01:57 Jiří Vaňous (Adam Borovička), 06:12 Jiří Vaňous (Matyáš Kopecký), 09:45 Filip Šalda (Lukáš Říha). 11:55 Lukáš Říha (Filip Šalda), 16:28 Vojtěch Štantejský (Adam Borovička), 18:15 Jiří Vaňous (Václav Sýkora)

Orel Rtyně v Podkrkonoší - FbK Orlicko-Třebovsko Modří 2:4 (0:1)

Dva zápasy za námi, skóre 17:3 pro nás a jediné, co znělo z kabiny, bylo - útok na první místo a postup do vyššího koše. Jenže jako by nás toto semlelo a v první polovině měli navrch domácí. V brance vytáhl pár skvělých zákroků Matyáš Kopecký. V 6. minutě jsme byli po nedorozumění na lavičce vyloučeni za hru v šesti. Toto oslabení jsme zvládli ukázkově a navíc 11 sekund před vypršením trestu utekl domácí obraně Jirka Vaňous a dal gól na 1:0. Tento stav jsme udrželi do konce půlky, kdy jsme si oddechli poradili se a nastoupili jsme s lepší taktikou do druhého dějství. Začátek byl nervózní z obou stran, ale ve 12. minutě Štěpán Šmétka vypálil míček tak tvrdě, že ho zastavila až síťka. O minutu a půl déle jsme šli do tříbrankového vedení a opět v tom měl prsty Jirka Vaňous. Následně jakoby nás štěstí opustilo a inkasovali jsme branku, která byla pro výborně chytajícího Matyáše Kopeckého velice smolná. Ve druhé polovině na našeho gólmana nešlo tolik střel, zatímco my jsme sypali jednu střelu za druhou a byl z toho další gól a hattrick pro kapitána. Záhy Rtyně snížila, když si Matyáš Kopecký srazil střelu za svá záda. Naštěstí ho to nemuselo dlouho mrzet, protože i třetí zápas jsme si podmanili. 

Branky a Asistence: 7:31 OSL Jiří Vaňous (Lukáš Říha), 12:00 Štěpán Šmétka (Jiří Vaňous), 13:32 Jiří Vaňous (Štěpán Šmétka), 18:52 Jiří Vaňous

FbK Orlicko-Třebovsko Modří - FBC SION - DDM Nová Generace 7:1 (3:1)

Souboj neporažených, i takto by se dal nazvat náš poslední zápas. Ze všech zápasů, co jsme sledovali jsme tušili, že půjde o těžkého soupeře. Prvních pár minut se hrál nepřehledný florbal plný nepřesností a faulů. Na konci této pasáže vzali vše na sebe pár Matoušek – Kovář, kteří proběhli celé hřiště a druhý jmenovaný trefil odkrytou branku. Bránili jsme své vedení, když tu najednou se míček ocitl u Radima Toseckého a ten zavěsil nekompromisně 2:0 pro OT. Toto ovšem našeho soupeře nepoložilo a během pár sekund vstřelil kontaktní gól. Minutu před koncem nastartoval jízdu za dalším hattrickem Jirka Vaňous a přinesl nám do šatny klid. Za stavu 3:1 jsme šli do poslední desetiminutovky celého turnaje. A jak jsme skončili první část, tak jsme začali tu druhou. Během prvních dvou minut dali branky Filip Šalda a později Aleš Kulhavý. Dostali jsme možnost zahrát si přesilovku. Ovšem co nikdo z nás nechtěl, tak jsme inkasovali gól po naší chybě a skóre bylo 5:2. To jsme ale nikdo ještě nevěděl, že do konce zápasu ještě vstřelí 2 branky Jirka Vaňous a zkompletuje tím třetí hattrick ve čtyrech zápasech. I díky tomuto výkonu jsme porazili všechny týmy a můžeme se těšit na 17.3.2019 kdy budeme pořádat turnaj doma v České Třebové.

Branky a Asistence: 3:07 Luboš Kovář (Matěj Matoušek), 7:12 Radim Tosecký, 8:45 Jiří Vaňous (Vojtěch Štantejský), 11:01 Filip Šalda, 11:52 Aleš Kulhavý (Adam Borovička), 17:39 Jiří Vaňous (Štěpán Šmétka), 18:12 Jiří Vaňous (Luboš Kovář)

Hodnocení trenéra: "Kluci odehráli čtyři super zápasy. Nechali na palubovce všechno to, co se učíme na trénincích. Zaměřili jsme se více na koncovku, a to nám sedlo. 38 branek je toho důkazem. Doufám, že nám tento turnaj dodal dost sebevědomí a budeme v těchto výkonech pokračovat."

By Daniel Suchý


Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018