Junioři  |  10. leden 2019

Remízová neděle našich juniorů

Remízová neděle našich juniorů

První turnaj v novém roce se uskutečnil v neděli 6. 1. v Chrudimi.

FbK Orlicko-Třebovsko – Orel Rtyně v Podkrkonoší

6:6 (3:2,2:2,1:2)

Začátek zápasu nám vyšel výborně, kdy hned v 1. minutě Štěpán Kapoun nahrál Tadeáši Vaňkovi, který i s trochou štěstěny otevřel skóre. Což nás možná ukolébalo a mysleli jsme si, že to takto lehce půjde i nadále. Soupeře jsme pouštěli do přečíslení a jen díky Karlovi Aubusovi jsme drželi těsné vedení. Ačkoliv měl soupeř více ze hry, nám se podařilo v 8. minutě zvýšit skóre na 2:0 díky Vojtovi Moravcovi, kterému přihrával Matěj Vašina. Bohužel hned v 9. minutě jsme o tento slibný náskok přišli, kdy jsme dostali dva slepené góly. Do vedení nás dostal v 11. minutě Štěpán Kapoun ve vlastním oslabení, kdy mu nezištně přihrál Vojta Šmíd po skvělé individuální akci.

Ve 2. třetině nejdříve vymetl šibenici Ondra Martinásek po výběhu z rohu a zvýšil tak na 4:2. Bohužel přišla další kritická minuta (21.), během které jsme opět inkasovali dva góly a bylo vyrovnáno. Na konci 2. třetiny jsme si vzali vedení zpět, když se v přesilové hře prosadil pěknou střelou Petr Fiala po přihrávce Matěje Vašiny.

Soupeř se nevzdával a ve 34. a 37. minutě otočil skóre ve svůj prospěch, kdy jsme vůbec nestíhali pokrýt střed hřiště a brejky soupeře. V útoku jsme neměli potřebný klid v zakončení a soupeř byl na koni. Ve 38. minutě to vzal na sebe Vojta Moravec, prosmýkl se podél mantinelu a křížnou střelou trefil parádně horní růžek soupeřovi branky – 6:6. K závěrečnému tlaku jsme se bohužel nedostali i přes přísné vyloučení Štěpána Kapouna v závěru zápasu. Soupeř byl evidentně s remízou spokojen a nám nezbýval čas ani síly na rozhodující gól.

FBC Dobré - FbK Orlicko-Třebovsko

3:3 (2:1,1:1,0:1)

Na tohoto soupeře jsme nastupovali s respektem, nicméně s odhodláním mu vrátit prohru z minulého kola. Soupeř po drtivé výhře 13:1 nad Skutčí byl evidentně v dobrém rozpoložení. Naše hra byla sice nervózní, ale o poznání bojovnější a zodpovědnější než v 1. zápase. Po úvodním oťukávání se jako první prosadil v 5. min. soupeř. Naštěstí hned v 6. min. vysunul Vojta Šmíd Štěpána Kapouna, který po krásné individuální akci vyrovnal na 1:1. Druhý gól jsme soupeři prakticky darovali, když jsme špatně střídali a v oslabení nás soupeř potrestal – 1:2.

Druhou třetinu jsme začali ještě s větším odhodláním a odměnou nám byla vyrovnávací branka na 2:2, kterou vstřelil Tadeáš Vaněk po přihrávce Vojty Šmída. V další minutě jel Štěpán Kapoun trestné střílení, které bohužel neproměnil. Takže po chybě v obraně šel do vedení opět soupeř (24. min.).

Stále jsme se nevzdávali a ve třetí třetině zvyšovali tlak na soupeřovu bránu. Soupeř se prakticky nedostával do žádných šancí a soustředil se na udržení skóre. Dobrá soupeřova obrana nás nepouštěla do vážnějších šancí, případně zakročil brankář. V závěrečném tlaku jsme měli tentokrát štěstí, kdy po vzorné souhře celé formace nakonec Tadeáš Vaněk předložil prakticky před prázdnou branku Vojtovi Šmídovi, který tak protrhl své střelecké trápení a zabezpečil našemu týmu remízu 3:3.

Hodnocení trenéra: „Obě remízy jsou spravedlivé. V 1. zápase jsme sice měli větší kvalitu na hokejce, ale špatným bráněním jsme pouštěli soupeře do spousty šancí, které naštěstí nezužitkoval. Ve 2. zápase jsme stále dotahovali náskok nebezpečného soupeře. Třetí třetina však byla v naší režii, proto minimálně bod je určitě zasloužený. Dík patří celému týmu za bojovnost a týmové pojetí.“

By Josef Kvapil 

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018