11. prosinec 2018

Se školou a OT do O2 Arény!

Se školou a OT do O2 Arény!

Pro 110 žáků z našich partnerských škol z České Třebové, Ústí nad Orlicí, Libchav a Brandýsa nad Orlicí se nám podařilo vypravit hned tři autobusy do Prahy na MS mužů ve florbale, kde jsme společně shlédli dva zápasy základních skupin!

Florbalové Mistrovství světa mužů letos v termínu 1. – 9. prosince hostila Česká Republika. Šestnáct nejlepších reprezentačních výběrů z celého světa zavítalo do Prahy, kde bojovalo o cenné kovy. Český florbal připravil pro všechny žáky a studenty základních a středních škol volné vstupenky, aby mohli prožít a vytvořit tu správnou atmosféru na tribunách O2 Arény a Arény Sparta.

V pondělí 3.12. jsme jako klub FbK Orlicko-Třebovsko vypravili hned 3 autobusy do O2 Arény. Společně vyrazily školy z České Třebové, a to ZŠ Ústecká, ZŠ Nádraží, ZŠ Habrmanova a Gymnázium, dále autobusy pokračovaly směrem do Ústí nad Orlicí, kde přistoupila ZŠ Třebovská a Gymnázium. Posledními nabíranými byli žáci ze ZŠ Libchavy a ze ZŠ J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí.

K vidění pro nás byly zápasy skupiny B. Jako první jsme mohli vidět hrát tým z Finska, který se později ukázal jako vítěz celého mistrovství, proti Dánsku, které podlehlo poměrem 1:7. Následovalo utkání Švédsko vs. Norsko, kde později stříbrné Švédsko dokázalo nastřílet 9 branek a tím vyhrát s výsledkem 9:1.

V průběhu dne byl pro všechny žáky připraven bohatý doprovodný program, jak po chodbách Arény, tak i mezi třetinami přímo na hrací ploše. Dokonce se jednomu žákovi ze ZŠ Ústecké poštěstilo a byl vybrán si zasoutěžit přímo na hrací ploše. Rychlým slalomem se mu podařilo vyhrát a domů si odvést cenu.

I přes to, že návrat byl ve velmi pozdních hodinách a další den opět všichni museli usednout za školní lavice, děkujeme, že se školy rozhodly s námi vydat do Prahy a zažít s žáky chuť Mistrovství světa ve florbale mužů. Jako klub jsme rádi, že můžeme vytvářet zážitky nejen pro naše členy!

By Fárníková Lucie

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018