Starší žáci  |   6. prosinec 2018

Strži zakončili rok domácím turnajem


Strži „BÍLÍ“ se v posledním turnaji letošního kalendářního roku představili na domácí palubovce, kde hostili týmy z 5. výkonnostního koše. Ve skupině jsme se střetli s týmy FBK Piráti Sokol Chrudim, DDM Holice A, a v play-off s týmem TJ Lanškroun.

FBK Piráti Sokol Chrudim – FbK Orlicko-Třebovsko bílí 5:3 (2:0)

S Piráty jsme se střetli na minulé lize, a chtěli jim oplatit porážku. Avšak hned v úvodu zápasu, po 17 vteřinách jsme obdrželi první gól. Začali jsme odpalovat míčky a v útoku byli takřka bezzubí. Soupeř záhy přidal další gól a po první polovině svítilo na tabuli skóre 2:0. Druhý poločas už byl o něčem úplně jiném, hra se vyrovnala a my začali dotahovat nepříznivý stav. Vše nastartoval krásným gólem Aleš Kulhavý, a k němu se přidali další dva centři, Matyáš Kvapil a Adam Borovička. Ke konci zápasu jsme za stavu 4:3 bohužel inkasovali a tento gól byl rozhodující.

Branky: 15:21 Kulhavý (Hartman), 19:50 Kvapil (Mikulecký), 20:54 Borovička (Šmíd)

FbK Orlicko-Třebovsko bílí – DDM Holice A 0:9 (0:5)

Proti hráčům z Holic jsme museli začít defensivněji než předchozí zápas, to se nám dařilo až do 7 minuty, kdy jsme drželi nerozhodný stav. Poté se však soupeř rozstřílel, a trestal naše chyby v obraně. Přesto jsme se snažili držet krok, ale výšková, a především rychlostní převaha holických byla jasně zřetelná. Výsledný stav zápasu hovoří za vše.

FbK Orlicko-Třebovsko bílí – TJ Lanškroun 1:4 (1:1)

V posledním zápase jsme nastoupili proti Drakům z Lanškrouna. Hned od začátku jsme byli aktivnějším týmem, měli víc nebezpečných střel, a vše vyústilo nádherným průnikem Ondry Hartmana zakončeným gólem. Soupeř však z nenápadné akce srovnal stav a do druhé půle jsme šli od nuly. Ta se nesla v podobném duchu jako první. V polovině druhého poločasu nás soupeř srazil na kolena 2 slepenými góly během 1 minuty. Ve snaze snížit skóre se osvědčilo staré známé pravidlo „nedáš – dostaneš“, kdy jsme spálili obrovskou šanci a soupeř z následného protiútoku vsítil čtvrtou branku.

Branky: 7:18 Hartman (Ludvíček)

Komentář trenéra: „Na našem letošním prvním domácím turnaji na nás zpočátku byla vidět nervozita. Tribuny byly plné rodičů a kamarádů, ale rychle jsme se rozehráli. Celou sezónu nás drobně trápí koncovka, a výjimkou nebyl ani tento turnaj. Vypracujeme si krásné šance, ale nedokážeme je bohužel proměňovat v důležitých momentech zápasu. Potěšila mě však zodpovědnější práce v obraně, především vracení útočníků zpět na naši polovinu. Tímto turnajem nám skončila podzimní část ligy, a chtěl bych kluky (a holky) pochválit za to, že se nebáli nastoupit do starší kategorie, a tím získali cenné zkušenosti z velkého florbalu.“

By Petr Stolín 

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018