Starší žáci  |   4. prosinec 2018

Vydařená neděle pro “Modré”


V neděli 25.11.2018 se tým starších žáků “MODŘÍ” sešel na posledním turnaji v roce 2018 ve sportovní hale ve Svitavách. Jediným cílem bylo postoupit do 3. výkonnostního koše, a tím si připravit lepší půdu pro nový rok.

FbK Orlicko-Třebovsko modří - FBC SION - DDM Nová Generace 2:2 (1:1)

Zápas začal z naší strany zbrkle. Hodně ztrát - jak v útoku, tak i v obraně, znamenalo během minuty a půl gól pro Sion. To, že půjde o těžkého soupeře jsme věděli. Hrál se florbal “nahoru dolů” a ze šťastně odražené střely jsme se dočkaly gólu z hokejky Vojty Štantejského. Ačkoliv se hra ubírala stejným směrem, tak Sion na začátku druhé půlky dal druhý gól, který našemu týmu vzal vítr z plachet. Zpět nás vrátil přesilovkový gól Filipa Šaldy na konečných 2:2.

FbC Titáni Pardubice - FbK Orlicko-Třebovsko modří 1:8 (1:5)

Tento zápas byl pro nás specifický, respektive pro našeho nového trenéra, jelikož jsme hráli proti jeho bývalému týmu. Vstup do zápasu byl úžasný, již v 9 minutě jsme vedli 5:0. Postupně se trefil 2x Štěpán Šmétka, Radim Tosecký, Adam Jebousek a pak svůj první gól v letošní sezóně dal Tobiáš Vacek. Soupeř následně snížil na 1:5, ale v druhé polovině jsme kontrolovali zápas. Díky výborným zákrokům gólmana Matyáše Kopeckého, gólům Jiřího Vaňouse a Lukáše Říhy jsme zápas jednoznačně vyhráli poměrem 1:8.

FbK TJ Svitavy - FbK Orlicko-Třebovsko modří 1:6 (1:3)

Zápas už byl od začátku velice vyrovnaný. Prvních 6 minut se hrál vyrovnaný florbal se skvělou obranou na obou stranách. První gól vstřelili domácí, ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Po půl minutě vyrovnal Luboš Kovář a tento gól dodal našim hráčům dost sebevědomí. Během dalších tří minut dali góly Adam Jebousek a Jiří Vaňous. Do druhé poloviny jsme vstoupili jako klidné mužstvo, které si šlo pro další výhru. Sice jsme předvedli pár hrubek, ale opět nás podržel náš gólman Matyáš Kopecký, který chytil i trestné střílení. Vzápětí 2-krát Lukáš Říha a Adam Jebousek dali další branky našeho týmu.

FbK Orlicko-Třebovsko modří - FbC Sokol Předměřice n/L 4:2 (1:1)

Do posledního zápasu jsme vstupovali s hrdostí, že Předměřice přejedeme jako parní válec a vyhrajeme. Ale opak byl pravdou. Hráči Předměřic nás zaskočili a zaslouženě šli do vedení. Dlouho trvalo, než jsme se přizpůsobili jejich hře, ale povedlo se a do konce první poloviny Lukáš Říha vyrovnal na 1:1. V druhé polovině jsme více začali plnit své povinnosti od obrany do útoku a postupně se trefili Štěpán Šmétka a Lukáš Říha zkompletoval “Hattrick”.

První půlrok jsme zakončili jako 12tý tým v celkové tabulce, což svědčí o naší schopnosti hrát vyrovnané zápasy se všemi týmy.

Hodnocení trenéra: "Všichni kluci plnili své povinnosti, hlavně všichni hráli týmově, za což jim patří moje velké díky. Jinak by se tyto výsledky rodily opravdu těžce. Z mého pohledu je velký přínos i to, že jsme nehráli v oslabení a veškeré prvky, které se kluci učí na tréninku, použili i v zápasech. Z pozice trenéra jsou určité maličkosti, na kterých lze zapracovat, abychom do dalšího půlroku vstoupili úspěšně tak, jak jsme ho zakončili."

By Daniel Suchý

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018