Junioři  |  20. listopad 2018

Junioři poprvé se ztrátou

Junioři poprvé se ztrátou

V neděli 18.11. bylo na pořadu další kolo 3.juniorské ligy. Tentokrát jsme zavítali do krásné multifunkční sportovní haly ve Skutči.

FbK Orlicko-Třebovsko – FBK Kobra Tatran Hostinné

5:3 (1:1,1:1,3:1)

Hned v první minutě zápasu jsme se ujali vedení, kdy po přihrávce Štěpána Kapouna otevřel skóre Vojta Šmíd. Ve snaze přidat další gól jsme tvořili spoustu chyb ve středním pásmu a soupeř se dostával do brejků, kde nás podržel skvěle chytající Karel Aubus. Jeden z úniků se podařilo Tatranu proměnit a začínalo se od začátku. Ve druhé části byl k vidění nezáživný florbal plný chyb na obou stranách. V polovině zápasu se nám podařilo odskočit únikem Štěpána Kapouna, ale soupeř dokázal stejným způsobem odpovědět a začátkem třetí třetiny se poprvé dostal do vedení. Poté jsme zpřesnili hru a konečně dostali soupeře pod tlak. Z toho pramenil vyrovnávací gól Vojty Šmída za asistence Tadeáše Vaňka. Vzápětí si tito dva parťáci role vyměnili a už jsme vedli. Převahu potvrdil třetí mušketýr Štěpán Kapoun, kterému zase servíroval Tadeáš. V závěru se mohl ještě výsledek zpečetit z trestného střílení, ale to bohužel nevyšlo.

FBC Dobré - FbK Orlicko-Třebovsko  

7:1 (1:1,3:0,3:0)

Už od začátku jsme věděli, že nás čeká velmi kvalitní soupeř, a to bylo hned po úvodních minutách vidět. První třetina přinesla velmi vyrovnaný florbal, kdy se soupeři jako prvnímu podařilo otevřít skóre. Během pěti minut se nám podařilo vyrovnat, kdy svůj důraz před brankou dokázal zúročit David Král. Ve druhé části se Dobré dostalo do vedení a během jedné minuty po našich chybách v obraně svůj náskok navýšili. Po snaze s výsledkem něco udělat jsme byli nuceni hru otevřít, ale bohužel soupeř svojí dobrou obranou nepřipustil obrat, ale naopak své vedení potvrdil.

Hodnocení hráče Honzy Vondry: „Tento turnaj se nám nevydařil podle našich představ. Přestože jsme dělali spoustu zbytečných chyb, tak se nám podařilo vyhrát alespoň jeden zápas. Velké díky patří našemu skvělému gólmanovi, který nás podržel. Ve druhém zápase naše neproduktivní střelba, chyby v rozehrávce, důslednost, a chuť soupeře hrát zapříčinila naši prohru.“

Komentář trenéra: „Dnes jsme hodně propadali v obraně, prohrávali v osobních soubojích a nedokázali jsme hrát kombinačně. Kluci se snažili, hlavně ty mladší, ale někdy to nestačí a musí se tomu dát víc.“

By Martin Šmíd

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018